Basri (Selim) Dibra

1962 - 2008

Sot me 30.04.2013 u bënë 5 vite pa më të dashurin tonë, Bashkëshortin dhe Babain

Nuk mund të shkruajmë me disa fjali as dashurinë, as dhimbjen, as mallin që kemi për ty baba. U bënë 5 vite që kur jeta u tregua e pa drejtë, duke e marrë nga kjo botë njeriun tonë më të dashur, pa një përshëndetje dhe përqafim të fundit. Na e more Bashkëshortin dhe Babanë, na e vodhe buzëqeshjen, na e vodhe lumturinë, e na e dhurove vetminë, dhimbjen dhe lotin e vuajtjen.
Ne çmallemi me ty Baba, duke ti shikuar fotografitë, të thërrasim gjithmonë, por kot s’ka përgjigje, përgjigjja e vetme vjen një heshtje, që ne të punojmë me edukatën që ti na e dha. Sytë i kemi të drejtuar lart në qiell se atje për ne është një engjëll, ai engjëll je ti Baba, që na mbron dhe na jep vullnet të jetojmë e punojmë, se prapë do të bashkohemi, por prapë krenohemi që patëm një bashkëshort dhe baba si ty.

Me dhimbje e lot të përkujtojnë: Bashkëshortja Luta, Djemtë Patrioti me bashkëshorten Besën dhe vajzën Sarën, Albani, dhe vajza Albulena me bashkëshortin Shemen me djemtë Artinin dhe Leartin, vajza Anduena me bashkëshortin Qëndrimin nga Ferizaji dhe Birr Aargau.

Shaban Jakup Kastrati

(6.6.1942 - 6.1.2013)

Sot, më 6.2.2013, bëhet një muaj pa Ty

Kaluan ditët dhe sot gjithçka është e zbehtë dhe e ftohtë pa ngrohtësinë tënde. Pa praninë tënde jeta na u shndërrua në dhembje e në lot. Asgjë më nuk është si më parë, kur ti ishe në mesin tonë. Ishe dhe do të jesh yll ndriçues për ne.
Të kujtojnë me mall e dhembje: bashkëshortja Sahadeti, djali Blerimi me nusen Rabijen e mbesat Elisa dhe Lorena, vëllai Idrizi me familje, nipi Bahriu me familje dhe mbarë familja Kastrati nga Prishtina.

Shaban E. Ganiu

1955 - 2013

Ke qene shembull I njeriut te ndershem,modest, I dashur dhe human. Menquria,bujaria,butesia,fisnikeria dhe keshillat e tua do te jene udherrefyes i yni . Gjithmone do te mbetesh ne kujtesen tone dhe do te na sherbesh si shembull dhe fanar.

E kujtojne me plot mall: bashkshortja Eminja,djali Iliri,vajza Iliriana,reja Ganimetja dhe mbesa e vogel Enea

Sevdije Krasniqi

1941 - 2012

Sevdije Krasniqi (1941 – 2012)

U mbush një vit nga ndarja prej nesh e nënës sonë të dashur. Per ne ishte një shekull, një jetë e tërë. Mungesa e saj na përcjell në çdo moment në çdo hap si urtësia dhe menquria e saj për tërë atë jetë të cilën patëm fat ta kemi në këtë botë…
Perherë në zemrat dhe kujtimet tona: bashkëshorti Riza Krasniqi – veteran i arsimit, djemtë: Sylejmani, Jetoni, Petriti dhe e bija Xhevahirja si dhe mbarë familja Krasniqi në Kosovë dhe Zvicër.

Shehide Buca Isufi

1942 - 1993

Sot me 5 shkurt behen 20 vite nga vdekja e nenes sone te dashur.E perkujtojme me mall gjithe familja e gjere.

Hasan Zenun Gjocaj

1933 - 2002

Sot bëhen 11 vjet nga vdekja e babait tonë.
Babë i dashur,neve fëmijeve tu na e le në trashegimi faqëbardhesinë.
Krenaria që të patëm prind sa vjen e shtohet.
Do të jetë i përjetshëm kujtimi per ty!
Të përkujtojmë me mall e mbarë familja Gjocaj.

Sami (Niman) Sylejmani

-

Sot më 03.02.2013 bëhet 1 vit pa ty

Është shumë e rëndë që të marrësh laps e fletë e të shkruash përkujtim për ty o Bir i dashur.
Po shkruajmë me mall të madh, sepse sot deshëm të jemi bashkë, të flasim, të qeshim e të çmallemi me ty, o djali / vëllai ynë i dashur.
Shkurti erdhi përsëri i zymtë pa ty, Lotin në sy e kemi të njomë, Zemra na është lënduar. Dielli na u errësua, buzëqeshja na u ndal, zemra na është thyer, por na mban gjallë krenaria që të patëm djalë të mrekullueshëm. Tiparet e tua të larta njerëzore gjithmonë do të jenë udhërrëfyese në jetën tonë.
Ishe dhe do të mbetesh Yll ndriçues për ne. Gjithmonë do të kujtojmë me buzëqeshjen tënde të ëmbël, o më i dashuri ynë.
Të kujtojnë me mall dhe dhembje të pashuar Nëna Xufa, Vëllezërit Avnija, Musaja, Motrat Lumnija, Sadija, Florija dhe mbarë Familja Sylejmani nga Leshani dhe Zvicra.

Sami (Niman) Sylejmani

-

Sot më 03.02.2013 bëhet 1 vit pa ty i dashur Vëlla

I mallkuar qoftë 3 Shkurti kur zemra jote pushoi.
Kaluan ditë, muaj dhe sot gjithçka është e zbehtë dhe e ftohtë pa ngrohtësinë tënde.
Shtëpia është e zbrazët pa ty Vëllai im i dashur. Koha po ecën, ndërsa mungesa jote po na rëndon gjithnjë e më shumë.
Pa praninë tënde jeta na u shndërrua në dhembje, në zbrazëti dhe në lot. Asgjë nuk është më si më parë, kur ti ishe në mesin tonë.
Ti do të mbetesh i pazëvendësueshëm dhe i paharruar në jetën dhe në zemrat tona.
Të kujtoj me mall dhe dhembje: Vëllai Musaja me bashkëshorten Faketin; fëmijët Anisen e Aronin nga Zvicra.

Prof. Mr. Mazllum Hasimja

-

Sot u mbushen 40- ditë pa më të dashurin tonë

Muaji dhjetorit cilësohet si muaji i acarit, por për familjen tonë do të mbetet si muaji i dhimbjes së madhe shpirtërore për humbjen tënde Mazllum.
Ti do të mbetesh gjithmonë në zemrat tona.
Të kujtojnë me mall: Gonja, Bekimi, Vlora, Blerta, Asllani, Florini, Myrieli dhe mbesat e tua.
-------------------------

Falënderim

Falënderojmë të afërmit, miqtë, kolegët, shokët dhe dashamirët për vizitat që i bënë në spitalin e Göppingenit, po ashtu për përcjelljen e fundit që i bën Prof. Mr. Mazllum Hasimja për në vendlindje.
Falënderojmë posaçërisht kryetarin e klubit Jahja Gashi dhe anëtarët e SH.K.SH “Nëna Tereze” në Göppingen, veprimtarin e shquar Xhafer Leci dhe arsimtarin e shkollës me mësim plotësues në gjuhën shqipe në Göppingen Sylë Syla.
Me nderime familja Hasimja

Tahir Osman Morina

-

Me 02-02 2013 bëhet një vit pa vëllain dhe dajën tonë

Ah nga dhimbja rënkon rëndë shpirti. Fjalët s’kanë forcë, lotët s’kanë mundësi të shprehin dhembjen dhe mallin që e kemi për ty.
O vëllai i motrës ishte shumë vështirë ti pranosh lajmet e hidhura si për motër ashtu dhe për mbesën Valbonën, për vdekjen tënde, kur për ditë të kërkojmë sëmundja ishte shumë e shkurtër, të mori pa u përshëndetur me ne.
Tani në mërgim me shumë mall në dritë dielli apo shi, Mejremit dhe Valbonës mendja i rrinë vetëm te ti.
Gjithmonë do të shpërndajë rrezet e lirisë në Kosovë, zemrat me mall pambarim, sytë të mbytur me lot, por, me mendje rrinë vetëm te ti.
Gjithmonë krenar se të kishim zemërbardhë.
Të pikëlluar motra Mejremi me mbesën Valbonën dhe mbarë familja Mehmetaj nga Dubova e madhe, Pejë.

Braim (REXHE) Sadiku

1950 - 2013

Veshtire qenka te perkujtoj o Babe. Keshillat, fjalet tua burrore dhe buzeqeshja jote do te jesin çdohere ni pjese ne jeten tone. Ke qene, dhe do te mbetesh krenaria e familjes sone.

E perkujtojne me malle: Djali Samia me Familje Serpili, Adriani, Djali Sahiti me Familje Sulltane, Arta, Arlindi, Vajza Sabahati me Familje Qazimi, Betimi, Bashkshortja Shaha

Braim( Rexhe) Sadiku

1950 - 2013

Sot me daten 01.02.2013 u ben ni muaj nga vdekja e bashkshortit/ babes tone.
Keshillat tua te larta njerezore nuk i harrojme kurre dhe na bejne krenar qe te patem.
Mbetesh i gjalle pergjithmone ne zemrat tona.
Te kujtojne me mall dhe krenari: Motra Bashkeshortja Shaha, Vajza Sabahati, Djemte Sahiti edhe Samia nga HAMBURGU ( Gjermani )

Shaip (Ramadan) Kryeziu

-

Sepse gjithe jeten tende e mblodha dhe i bera nje vend ne zemren time.
Por, sigurisht, ketu lotet vazhdojne te dalin te shtyre nga malli per ty.
E nese je mire ndoshta arrij te jem mire edhe une.
Gjysh, doja te te kerkoja falje sepse heren e fundit qe u pershendetem, nuk e di nese perqafimi qe te dhashe te trasmetoi ate qe duhet te kisha thene, qe te dua shume.
Une gjithsesi ta thashe kur po merrje fryme per here te fundit, por dyshoj te me kesh degjuar.
Nuk ka fjal, nuk ka as lot ta shuaj zjarrin ne zemren time per ty o Gjysh.
Dua te te them qe me mungon shume e qe lotet nuk mbarojne kur kujtoj kohen qe kaloja me ty.
Do kishim bere kaq shume gjera bashke nese do ishe ketu duke me mbajtur per dore, si atehere kur isha vogelushe.
E tani qe po te shkruaj kete , shoh lart ne qiell dhe perpiqem te mos qaj, por mungesa jote eshte me e forte se une.
Kam kaq shume gjera per te te thene por ajo qe dua te te bertas e ta degjosh mire eshte, se pavarsisht se ka pak kohe qe je larg meje, vendi me i privilegjuar ne zemren time te perket ty gjysh!
Po po, ai vend plot me dashuri, ai vend qe thote gjithcka per mua, te perket ty!

Me mungon dhe te dua pafundesisht shume!

Valon (Sadri) Hajdari

09.08.1990 - 31.01.2013

Mallkuar qoftë 31 Janari kur zemra jote pushoj o Valon!

Shpirti yt është me mua, më mbron nga çdo e keqe, sepse tani je engjëlli jon!
Thonë se koha i shëron plagët, por nuk qenke e vërtet se malli për ty vetëm shtohet!

Përjetë nuk të harrojmë motra jote Valentina me bashkëshortin Demën edhe nipin Lijan-Eleanor.

Valon (Sadri) Hajdari

09.08.1990 - 31.01.2010

A ka emër më të afërt dhe më të bukur se Vëlla? Por, ti Valon më ike, dhe na le në këtë jetë përjetë të pikëlluar dhe të mërzitur. Ti jeton në zemrën time dhe aty do të mbetesh gjithmonë, i pa harruar!
Me mungon engjëlli im Valon, në çdo çast të jetës time!
Plot mall për ty, oh vëlla nga motra Mimoza me Jetmirin dhe mbesën Dilaren.

Valon (Sadri) Hajdari

09.08.1990 - 31.01.2010

Valon, mungesa jote nuk shkruhet as nuk thuhet me fjalë.
Ditët ecin dhe ja u bën 3 vite pa ty, a thua oh Zot si i kaluam këto vite pa ty? Si mujtem ta përballojmë këtë zbrazëtirë? Por, njeriu qenka ma i fort se guri! Malli për ty me përcjell në çdo sekondë të jetës time, më ka marr malli vetëm një çast fytyrën tende ta shikoj dhe me të thënë motra se sa të don!
Me plot mall Motra: Florentina me Halilin, nipin Leon dhe mbesën Hana.

Mark (Xherë) Buzhala

(1933 - 2013)

Sot bëhen 10 ditë nga vdekja e më të dashurit tonë

Jemi krenarë që të patëm, sepse ti ishe babë i mirë e axhë i mirë, andaj veprat dhe shëmbëlltyra jote do të jenë udhërrëfyes për ne.

Me mall e kujtojnë: gruaja Zoja me vajzat Gusa, Shpresa, Hana e Drita, si dhe nipat e mbesat dhe mbarë familja.